7 دلیل برای استفاده از VPN برای بازی

امروزه ، بدون استفاده از VPN گیمینگ ، نمی توانید واقعاً از تجربه بازی لذت ببرید. گرچه ممکن است فکر کنید VPN فقط برای تأمین امنیت اطلاعات و حریم خصوصی افراد استفاده می شود ، اما واقعیت این است که آنها می توانند کارهای بسیار بیشتری انجام دهند.

در واقع ، VPN ها می توانند بازی آنلاین را به یک تجربه سرگرم کننده تر تبدیل کنند. اگر باور ندارید ، فقط کافی است نگاهی به اصلی ترین دلایل نیاز به  VPN برای بازی بیندازید:

1. جلوی محدودیت پهنای باند اعمال شده از طرف ISP را می گیرد

این را تصور کنید: شما بعد از یک روز طولانی کار به خانه برگشتید و منتظر یک آخر هفته کامل برای بازی آنلاین هستید. خیلی اما روز بعد ، متوجه می شوید که سرعت اینترنت شما افت محسوسی کرده است و به همین دلیل بازی کنید.

اساساً ، تمام آخر هفته شما به خاطر اعمال محدودیت در پهنای باند از طرف ISP شما نابود شد. از آنجا که ISP ها می توانند هر کاری را که شما بصورت آنلاین انجام می دهید کنترل کنند ، می توانند فعالیت هایی که شما زیاد انجام می دهید مانند بازی آنلاین را محدود کنند.

از نظر تئوری ، آنها این کار را برای بهبود خدمات خود و جلوگیری از ازدحام شبکه انجام می دهند. اما ، در بسیاری از موارد ، واقعیت این است که آنها این کار را می کنند تا شما را مجبور به خرید یک اشتراک گرانتر کنند.

VPN با رمزگذاری ترافیک آنلاین به شما کمک می کند تا بر این مسئله غلبه کنید. به این ترتیب ، ISP شما نمی تواند کاری را که به صورت آنلاین انجام می دهید مشاهده کند ، بنابراین دیگر نمی توانند پهنای باند شما را محدود کنند.

2. می توانید در هر منطقه جغرافیای به صورت آنلاین بازی کنید

بازی های چند نفره می توانند سرگرم کننده باشند ، اما نه زمانی که هنگام بازی در بازی در منطقه مورد نظر شما مسدود باشد. خصوصاً اگر همه دوستانتان در آن منطقه خاص بازی می کنند. این اتفاق ممکن است زمانی بیفتد که بازی در مکان زندگی شما هنوز منتشر نشده باشد یا وقتی سرورهای چند نفره بر اساس زبان گروه بندی شوند.

همچنین ، در حالی که بازی های PS4 به طور کلی دارای قفل منطقه ای نیستند ، به خاطر داشته باشید که DLC ها باید با منطقه ای که بازی خریداری شده و منطقه مرتبط با حساب شما مطابقت داشته باشند.همچنین Xbox One هم اکنون بدون قفل منطقه ای است ، اما Xbox Live اینطور نیست و در واقع به چند کشور محدود شده است.

VPN میتواند با مخفی کردن آدرس IP واقعی شما و جایگزینی آن با آدرس متفاوت ، این مشکل را به راحتی حل کند. با VPN ، به هر منطقه ای که می خواهید دسترسی پیدا می کنید مهم نیست که از کدام کشور بازی می کنید.

3. بعضی از بازی ها را می توانید زودتر از موعد انجام دهید

انتظار برای انجام یک بازی تازه منتشر شده می تواند بسیار هیجان انگیز باشد – البته نه در مواردی که باید چند روز یا هفته بیشتر منتظر بمانید فقط به این دلیل که از یک کشور دیگر هستید.

متاسفانه ، به ندرت دیده می شود که یک بازی دقیقاً در همان زمان در سراسر جهان منتشر شود. و این می تواند بسیار ناامید کننده باشد اگر مدت ها منتظر آن بوده باشید.

خوشبختانه ، از آنجا که با خرید VPN می تواند موقعیت جغرافیایی واقعی شما را پنهان کند ، شما فقط می توانید در کشوری که بازی مورد نظر منتشر شده است به یک سرور VPN متصل شوید و آن را از فروشگاه های آنلاین آن کشور خریداری کنید.

4. شما می توانید بازی هایی که دسترسی به آنها ممنوع را بازی کنید

شاید عجیب به نظر برسد ولی بسیاری از کشورها به دلایل مختلف دوست دارند انواع بازی های ویدیویی را ممنوع کنند. استرالیا به تنهایی لیست کاملی از بازیهای ممنوعه را دارد.

VPN برای بازی های آنلاین

خوب این منصفانه نیست. فقط به این دلیل که دولت شما با محتوای یک بازی ویدیویی خاص مشکل دارد ، به این معنی نیست که اگر بخواهید نمی توانید آن را بازی کنید.

اما یک بار دیگر ، از آنجا که VPN می تواند آدرس IP شما را با آدرس دیگری جایگزین کند ، می توانید به راحتی مستقیماً از این نوع سانسور نیز عبور کنید.

5. بن شدن های IP دیگر مشکلی نخواهد بود

در  یک مسابقه آنلاین ، یک برد شیرین را تجربه کرده اید. اما رقیب شما فکر می کند که شما تقلب کرده اید. شما سعی میکنید از خود دفاع کنید اما خیلی زود آی پی شما مسدود می شوید.

از آنجا که اکثر سرورهای بازی IP ممنوعیت اعمال می کنند ، شما نمی توانید برای ادامه بازی دوباره با همان آی پی وصل شوید – مگر اینکه این ممنوعیت موقت باشد.

یا اینکه از VPN استفاده کنید. از آنجایی که آدرس IP واقعی شما را پنهان می کند ، می توانید به راحتی بین سرورهای VPN جابجا شوید و به هدشات کردن رقبای خود ادامه دهید.

6. می توانید Ping و تأخیر را کاهش دهید

سرعت دانلود و آپلود بالا همیشه خوب است ، اما اگر پینگ شما (مدت زمان ارسال و دریافت داده ها بین یک سرور و دستگاه شما) زیاد باشد ، دیگر سرعت اهمیتی نخواهد داشت. و اگر سرور بازی کاملاً از موقعیت جغرافیایی شما فاصله داشته باشد ، این مورد مسئله ساز خواهد شد.

به عنوان مثال ، اگر در ایران هستید و در حال اتصال به یک سرور بازی در آمریکا هستید ، احتمال اینکه پینگ شما بسیار بالا باشد و این باعث تاخیر آزار دهنده می شود.

با استفاده از VPN ، می توانید به راحتی این مشکل را حل کنید. فقط به یک سرور VPN در کشوری که سرور بازی در آن قرار دارد متصل شوید و دیگر پینگ بالا نمی تواند مسابقات آنلاین شما را خراب کند.

7. VPN شما را از حملات DDoS در امان نگه می دارد

امروزه کار به جایی رسیده است که هرکسی می تواند حمله DDoS را انجام دهد حتی اگر دانش فنی لازم را نداشته باشد زیرا می تواند خدمات DDoS را خریداری کند.

این حتی شامل کسی می شود که با او به صورت آنلاین بازی می کنید. اگر آنها در بازی بازنده باشند ، می توانند شما را DDoS کنند. از این گذشته ، حتی شبکه PSN تحت حملات DDoS قرار گرفته است.

با داشتن یک VPN در کنار شما ، حملات DDoS چندان نگران کننده نخواهند بود. از آنجا که آدرس IP شما پنهان است ، اتصال شبکه شما نمی تواند با ترافیک ناخواسته بمباران شود.

آیا VPN می تواند روی بازی تاثیر منفی بگذارد؟

اگر از پروتکل VPN با رمزگذاری بسیار قوی – مثلاً OpenVPN – استفاده کنید ، ممکن است در بازی خود سرعت اتصال کمتری را تجربه کنید. ویژه اگر پروتکل TCP استفاده کنید.

از کدام پروتکل VPN باید استفاده کنید؟

از آنجا که وقتی صحبت از بازی آنلاین انجام می شود ، رمزگذاری خیلی مهم نیست ، می توانید از این  پروتکل ها استفاده کنید:

این پروتکل ها کاملا سریع هستند ، بنابراین انتخاب خوبی هستند.

در مورد PPTP ، لازم به ذکر است که از یک پورت استاندارد (معمولاً 1723) برای بسته های کنترل استفاده می کند ، که ممکن است مسدود کردن این پورت برای ISP شما آسان باشد. L2TP از پورت 1701 استفاده می کند ، بنابراین این احتمال وجود دارد که ISP شما نیز بتواند آن را مسدود کند. IKEv2 و SoftEther از چندین پورت استفاده می کنند ، بنابراین معمولاً این مسئله نباید مسئله ساز باشد.

لازم است به خاطر داشته باشید. در صورت مسدود شدن همه موارد بالا ، می توانید به عنوان آخرین چاره از OpenVPN استفاده کنید.  زیرا از پورت 443 (همان https) و 1194 استفاده می کند – در صورتی که IKEv2 و SoftEther برای شما مناسب نیستند.

از آنجا که OpenVPN از پورت 443 استفاده می کند ، نمی تواند کاملاً مسدود شود. اگر ISP شما این کار را انجام داد، به این معنی است که آنها همچنین خریدهای آنلاین یا بانکی یا هر چیز دیگری که با HTTPS مرتبط است را مسدود می کنند.

آیا می توان با OpenVPN را برای بازی بهینه کرد؟

در صورتی که واقعاً بخواهید هنگام بازی از OpenVPN به عنوان پروتکل انتخابی خود استفاده کنید ، می توانید سرعت اتصال را با استفاده از پروتکل انتقال UDP بهبود بخشید ، که در مورد پخش آنلاین و بازی سریعتر از پروتکل TCP است.

VPN برای بازی های آنلاین

البته ، همه ارائه دهندگان VPN موجود به شما این را امکان نمی دهند که به راحتی پروتکل های TCP و UDP را انتخاب کنید ، اما بهترین VPN های مخصوص بازی این کار را انجام می دهند.

چگونه یک VPN  مخصوص بازی راه اندازی کنیم؟

اگر اهل بازی کردن در کنسول هستید ، باید VPN را در مودم خود تنظیم کنید. به این ترتیب ، وقتی کنسول برای دسترسی به وب به مودم متصل می شود ، از VPN نیز استفاده خواهد کرد.

در صورتی که روی PC بازی می کنید ، معمولاً فقط نصب یک VPN روی سیستم عامل کافی است. اکثر ارائه دهندگان برای Windows و Mac برنامه ارائه می دهند و VPN را می توان در Linux نیز استفاده کرد.

و اگر بازی های موبایل را ترجیح می دهید ، کافی است فقط برنامه های متناسب iOS و Android VPN را دانلود و نصب کنید.

منتشرشده به‌دست vpnbuzz

من المیرا احمدی هستم. دراین بلاگ آموزشهای جذاب از سراسر وب رو قرار میدیم. همچنین وی پی ان های مختلف رو بررسی و بهترین وی پی ان ها رو معرفی خواهم کرد تا دست شما برای انتخاب وی پی ان باز باشه.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

با WordPress.com یک وب‌گاه رایگان بسازید
شروع کنید
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: